Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Pielgrzymka Ojca Świętego Franciszka do Sanktuarium w Loreto
Poniedziałek, 25 Marzec 2019
Uroczystość Zwiastowania

               „Jedno serce i jedna dusza”
                                                             (Dz 2, 42-48)
„Dzień Dobry Duchu Święty, dzień dobry życie moje, dzięki Jezu za dar Papieża Franciszka i Siostry Misjonarki Lor 19 2
Zmartwychwstania”

Papieżu Franciszku … z tobą i Maryją, w Świętym Domu, przyjmujemy Boga. Historyczny dzień, poniedziałek 25 marzec 2019 (Uroczystość Zwiastowania NMP), dla miasta Loreto ale i dla nas sióstr, które miałyśmy okazję uczestniczyć w wizycie Ojca Świętego, naszego drogiego Papieża Franciszka, pielgrzyma pośród pielgrzymów, do Świętego Domu z Nazaretu. To była przyjemna i nieoczekiwana niespodzianka.
W niedzielny wieczór, kiedy jadłyśmy kolację obwieszczono nam, że siostry będące przed ślubami wieczystymi, będą towarzyszyć ojcu Stefano, żeby zrobić niespodziankę „Służącym dla Miłości” (chłopcy, którzy są od kilku lat we Wspólnocie), wyjeżdżającym do Loreto.
Lor 19 1Trzeba dodać, że Uroczystość Zwiastowania jest dla nas sióstr szczególną datą, gdyż dokładnie 9 lat temu, 25 marca 2010 z tej okazji, nasza droga Matka Elvira razem z ówczesnym Biskupem Ordynariuszem J.E. Giuseppe Guerrini, ogłosili nam wszystkim, które tej pory byłyśmy nazywane „Siostry z Cenacolo” albo „Siostry Matki Elviry”, że nasza nazwa od teraz to „Siostry Misjonarki Zmartwychwstania”. Z wielką radością przyjęłyśmy zaproszenie Maryi by dotrzeć do Niej właśnie tam, gdzie powiedziała swoje „OTO JA”.

Podróżowałyśmy przez większą część nocy, by dojechać do chłopaków, którzy już byli w drodze, i tak, o pięknym poranku, wszyscy skierowaliśmy się do bazyliki pieszo, Odmawiając w małych grupkach modlitwę Różańca Świętego.
Papież Franciszek przyleciał helikopterem i został doprowadzony do Domu Świętego, gdzie odprawił Mszę Świętą. My wszyscy z wielką uwagą śledziliśmy z placu naprzeciw co dzieje się w bazylice, dzięki telebimom.
Papież przybył do Loreto, jak sam powiedział, żeby podpisać Egzortację Apostolską, owoc Synodu poświęconego młodym, o tytule „Christus vivit – Chrystus żyje” ponieważ Święty Dom jest domem młodych, tutaj Panna Maryja, młoda pełna łaski, wciąż przemawia do nowych pokoleń, towarzysząc każdemu w odkrywaniu swojego powołania.
Zobaczyliśmy naszego Papieża obciążonego krzyżem, którym jest jego urząd, ale nie wycofującego się, nie tracącego spontanicznego uśmiechu. Zobaczyliśmy go szczególnie pogodnego i radosnego, gdy pozdrawiał wielu chorych, którzy przy okazji przybyli do bazyliki, tak jak on tego zapragnął. Lor 19 3Po tym jak pozdrowił chorych, Papież dalej pozdrawiał wiele osób obecnych w bazylice i wśród nich, także dwóch
naszych młodych Rafaele i Francisco.

O. Stefano kierując się intuicją, jako, że nasza Matka Elvira nie mogła być obecna, dał pobłogosławić Papieżowi szkaplerz i różaniec, który zawsze używa. Tak naszych dwóch chłopaków przekazało Papieżowi pozdrowienia całej Wspólnoty Cenacolo i przede wszystkim Matki Elviry. Obserwując telebimy umieszczone na placu, widzieliśmy szczęśliwego Papieża, który przyjął nas i błogosławił Matce Elvirze i całej Wspólnocie Cenacolo.

Następnie Papież Franciszek dotarł do wszystkich pielgrzymów zebranych na placu i przede wszystkim podziękował za ciepłe przyjęcie. 
Lor 19 4W końcowej części przemówienia namówił wszystkich wierzących do misji na ten czas: „nieść Ewangelię pokoju i życia ludziom współczesnym często roztargnionym, pociąganym przez interesy doczesne lub zanurzonym w klimacie suchoty duchowej. Potrzeba osób prostych i mądrych, pokornych i odważnych, ubogich i hojnych”.

Podczas modlitwy Anioł Pański, w sposób szczególny, zwróciliśmy uwagę na zmęczenie fizyczne i ciężar, jaki nasz najdroższy Papież Franciszek nosi w tym czasie swojego urzędu.
Było pomocne, zdać sobie sprawę z ludzkiego trudu, który przeżywa Ojciec Święty, by czcić Boga przez odwagę, siłę i stałą obecność Ducha Świętego, który go pcha i ożywia w drodze na przód, w radykalności Ewangelii i w następowaniu Chrystusa. Od dziś nasza modlitwa za niego będzie prawdziwsza i konkretniejsza.Lor 19 5
Wreszcie, po modlitwie Anioł Pański, wielce oczekiwana chwila, Papież Franciszek na pokładzie małego pojazdu, całkowicie otwartego i podniesionego, ponad dwukrotnie okrążył plac, dając nam sposobność by go zobaczyć z bliska. Pomimo zmęczenia, które jak już było wspomniane, w sposób ludzki było widoczne, patrząc na niego oczami wiary, widzieliśmy papieża rozpromienionego i przepięknego; mówiąc słowami Św. Katarzyny ze Sieny zobaczyliśmy „Słodkiego Chrystusa na ziemi”.

Później powróciliśmy pełni radości i pokoju do bractwa w Loreto, gdzie chłopaki z domu, z pomocą nie mogących zabraknąć rodziców, przygotowali wyborny obiad dla wszystkich… ponad 150 osób.
Lor 19 6
Po obiedzie miało miejsce ostatnie pozdrowienie Papieża Franciszka, bo właśnie tu, kilka metrów od naszego domu, był helikopter, który czekał na niego by odwieźć go powrotem do Rzymu. Zaintonowaliśmy pieśni radości i wdzięczności by nasze dobro i bliskość były słyszane przez Papieża, tak jak uczyła nas tego nasza droga Matka Elvira.
Później przeżyliśmy Mszę Świętą w bractwie, odprawioną przez ks. Andrea, w dzień jego 13 rocznicy kapłaństwa. Tak zawierzając Jezusowi wszystko to co nosiliśmy w sercu, spełniło się także ostatnie pragnienie, to jest odwiedzenie, choć w pośpiechu, Świętego Domu Nazaretu.
Za jednym zamachem zawierzyliśmy „TAK” – NA ZAWSZE – ślubów wieczystych, naszą najdroższą Matkę Elvirę, całą Wspólnotę i wszystkich tych, którzy poprosili nas o modlitwę.
Dziękujemy Panu Jezusowi i Wspólnocie za wielki dar by móc pojechać do Loreto, by spotkać Papieża Franciszka ze wszystkimi naszymi chłopakami, Służącymi dla Miłości, siostrami, kapłanami i przyjaciółmi.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 

 

 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

793078
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
518
3833
7910

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.