Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Wspólnota Cenacolo, USA
Wielki Post 2019

Najdrożsi,
Chcemy podzielić się z wami czasem przeżytym w Alabamie z okazji 9-tej rocznicy otwarcia domu. Przy tej okazji przyjechała również grupa z Florydy, aby zrealizować jak i w ubiegłych latach Drogę Krzyżową w postaci pantomimy, ku wielkiej radości miejscowych ludzi, przed Sanktuarium Najświętszego Sakramentu.
Wieczorem podczas prób wiał silny mroźny wiatr i kontynuowaliśmy do późna, gdyż
Alabama VC 01chcieliśmy nagrywać i zrobić wiele zdjęć, dlatego nasi chłopaki i dziewczyny doświadczyli w pełni poświęcenia i cierpliwości, ale muszę powiedzieć, że nikt nie odpuścił i jestem pewien, że nasza Matka Elvira byłaby dumna ze swoich młodych!
W piątek pojawiło się ponad tysiąc osób, i poszło nam bardzo dobrze, wiatr przestał wiać, pogoda się utrzymała i stworzyła się piękna atmosfera modlitwy i pokoju, która pozwoliła przeżywać intensywnie Mękę Pana Jezusa.
Następnego dnia, wcześnie rano, rzuciliśmy się w wir przygotowań do dnia Uroczystości Świętego Józefa, którego wielce czci nasza diecezja. Pogoda była przepiękna z jasno świecącym słońcem, było wielu ludzi, prawie 200, i nasz drogi Biskup Baker odprawił Mszę Świętą. Przy tej okazji sakramenty przyjęli: Ean (Chrzest, Komunię i Bierzmowanie), Brandon (Bierzmowanie), Sean (Komunię i Bierzmowanie), Jordan (Komunię). To był prosty ale głęboki obrzęd, ks. biskup był bardzo szczęśliwy, jak również rodziny, które się zjednoczyły z nami w tej szczególnej chwili.

Alabama VC 02
Dzień mijał wśród tańców i prostego ale zabawnego przedstawienia przygotowanych przez chłopaków i dziewczyny z naszej Wspólnoty. Dzień zwieńczyliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia i odwiedzając w rozmównicy siostry klauzurowe, które chciały poznać chłopaków i dziewczyny, które przygotowały przedstawienie Drogi Krzyżowej.
Chcemy szczególnie podziękować drogiemu J.E. ks. bp-owi Baker, który zechciał nas w swojej Diecezji, gdyż bractwo w tych latach stało się wielkim błogosławieństwem dla wszystkich chłopaków, którzy przez nie przeszli. Na koniec dziękujemy naszej Matce Elvirze, ponieważ poprzez nią nauczyliśmy się cierpieć i wytrwać w chwilach niedogodności. Prosimy byście modlili się za nas, gdyż w każdy piątek przedstawiamy Drogę Krzyżową, w różnych miejscach, a to pomoże nam przeżywać Wielki Post w sposób o wiele głębszy! Dziękujemy.

 

 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

793034
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
474
3789
7866

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.