Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

 

Adspinmar 01Spinetta, 
2-3 Marzec 2019

Dzień Dobry wszystkim!
Znów jesteśmy razem dzięki comiesięcznym spotkaniom „Boże marzenie dla mnie”.
To było przepiękne spotkanie, rozpoczęte sobotnim wieczorem w Envie, gdzie wspólnie uczestniczyliśmy w „Night in Christ”: od razu można było odczuć radość z ponownego widzenia się, pozdrawiałyśmy się świątecznie, zajmując jak zwykle miejsca w pierwszym rzędzie.
Tematem wieczoru był moment ofiarowania we Mszy Świętej, wraz z tańcem i świadectwem miałyśmy możliwość zbliżenia się i lepszego poznania tego misterium.Adspinmar 02
Podczas adoracji, napisałyśmy na kartkach nasze ubóstwa, troski, wdzięczności, wszystko to co nosiłyśmy w sercu, co chciałyśmy zawierzyć Jezusowi Eucharystycznemu. Dziękujemy za tą głęboką i poruszającą chwilę z Bogiem.
Wracamy do bractwa w Spinetcie na nocleg, również podróż stała się dobrą okazją by się zaprzyjaźnić.
W niedzielny poranek od razu odczuwało się radość z życia już po przebudzeniu, i po dobrym śniadaniu, zawierzyliśmy dzień Maryi, odmawiając różaniec. Ten moment poprowadziło pięć nastolatek, które przygotowały kilka mocnych intencji modlitw: tak spacerując, modliłyśmy się za kobiety, misjonarzy, chorych, najuboższych, sławne osoby, kościół i Papieża, i o naturalnie za Matkę Elvirę! Jak pięknie!
Adspinmar 03Jak to w programie, było dzielenie się: w wolności narodziły się głębokie i spontaniczne zwierzenia… wśród kilku łez i dowcipu, mieliśmy sposobność by lepiej się poznać.
Później poszłyśmy do kaplicy, by zawierzyć Jezusowi, to co nosiłyśmy w sercu, twarze i troski przyjaciół, rodziny, sytuacje, które poznałyśmy. Na papierowych kwiatkach napisałyśmy również coś co chciałyśmy ofiarować na czas Wielkiego Postu. Za stołem było radośnie, w prostych rozmowach i żartach. Dobre było to, że wszystkie razem pomogłyśmy zmyć naczynia. Byłyśmy liczne dlatego ktoś tańczył, kto inny dzielił się… i była rodzinna i pogodna atmosfera. Później nie zabrakło głębszych chwil podczas poruszającego przedstawienia, które pozwoliło nam odczuć bliższą obecność Jezusa.
Przed Mszą Świętą, rozerwałyśmy się, uczestnicząc w zabawnej grze, „W odkrywaniu Wielkiego Postu” i było pięknie widzieć jak wszystkie uczestniczymy z entuzjazmem!                                                                    Adspinmar 04
Zaangażowałyśmy niektóre nastolatki w animację do Obrzędów Eucharystycznych: niektóre czytały, inne podczas ofiarowania, przyniosły przed ołtarz wodę, wino i nasze kwiatki, zapisane podczas porannej adoracji. W homilii, kapłan zapraszał nas byśmy pomagały sobie w prawdzie, lecząc wpierw nasze spojrzenie by później patrzeć na drzazgę w oku brata, zapraszając Jezusa by zamieszkał w naszych relacjach. Przed powrotem, przeżyłyśmy piękny radosny moment, przy wspólnym tańcu i przekąsce. Jakże piękna i pełna niedziela!
Dziękujemy wam wszystkim za waszą cenną obecność: trwamy i pozostajemy zjednoczone w modlitwie! Oczekujemy, was licznych na kolejnym spotkaniu w kwietniu!
                     Dziewczyny w drodze „Boże marzenie dla mnie”

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

793070
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
510
3825
7902

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.